Youtube'da Yorum Testi

Youtube'da Yorum Testi

Seditor 1 ay önce

Youtube kanalı üzerinden yapılan tüm yorumların kontrol edilmesinde sorunlar yaşayan uygulama bunun yapılabilir olması için yeni yollar denemeye başladı. Bu yolların arasında ise yorumlama gizleme geliyor. Yöntem ile yorumların kontrol edilmesini sağlamak amaçlanıyor.

Youtube Yorum Sorunu

Uzun yıllardır video yayınlama konusunda büyük başarılar elde eden bir site olmasına rağmen Youtube yorumlar konusunda büyük bir başarısızlık sahibi olarak niteleniyor. Kanallara yapılan yorumların engellenmemesi ve özellikle de platformdaki kötü yorumların gizlenememesi kanalın bazı sorunlar yaşamasına neden oluyor. Bu konudaki sorunu çözmek için ise yorumların gizlenmesi özelliğini kullanmak isteyen video barındırma sitesi bu şekilde çözüm amaçlıyor. Bu şekilde gelen yorumların görülmemesi ve Android işletim sistemlerinde kullanılması bekleniyor. Android'lerde varsayılan ayarlar arasına eklenmesi de bekleniyor.

Şuan için bahsedilen özellik ise Hindistan'da kullanılmaya başlandı. Hindistan'daki Youtube kullanıcıları herhangi bir kanala girdiklerinde beğen veya beğenme şeklinde olan butonun hemen yanında yorumlar şeklinde bir tuş ile daha karşılaşıyor. Ardından da bu tuşa basmaları durumunda videoya yapılan yorumları görebiliyorlar. Videolara yapılan yorumların aniden ortaya çıkması veya video izleyicisini zora sokması gibi bir durum söz konusu olmadan izlenme şansı veriliyor.

Videoların sayı olarak çok fazla olması ve geniş bir üye kitlesine mal olmasından dolayı bu tarz durumların önüne geçilmesi Youtube için oldukça önemli bulunuyor. Çünkü ciddi eleştirilerin merkezinde yer alan bir olay olarak gündeme gelmesi firma için de olumsuz algılanıyor. Daha önce de mart ayında 18 yaşından küçüklerin izlememesi gereken videolar için uyarı şeklinde bir uygulama yoluna gitmişti. Bu da aynı şekilde bir koruma özelliği olarak ön plana çıkarıldı. Aksi halde eleştirilerin kaynağında yer alan bir hata olarak sosyal medya alanlarında konuşuluyordu.