Yeni Mercedes CLA Tasarımı

Yeni Mercedes CLA Tasarımı

Seditor 3 hafta önce

Mercedes tarafından üretilen en son ve şık tasarımlar arasında yer alan CLA serisinin yeni tasarım modelleri ortaya çıktı. Paylaşılan resimler A-Class serisini anımsatmasına karşılık farklılıklar oldukça fazla dikkat çekti.

Yenilenen Sürüm

Mercedes için son serinin kamufle şekilde saklanması merakları üzerine çekerken yayınlanan resimler bir çok değişikliğin ortaya çıkmasına da neden oldu. Yeni nesil araçlarını yenileyen ve birden fazla isimle A Class serisinde seçenekler yaratma yoluna giden firma bu konuda son dönemlerde yeni adımlar atmaya başladı. Çin'de C Class model araçların da piyasaya sürülmesi sonucunda daha ucuz segmentlerin de açılmasına imkan tanıyan firmanın üzerinde çalıştığı yeni aracın resimleri de ortaya çıktı.

Geçen ay içerisinde sır gibi saklanan aracın GLA modeli olduğu ve söylentilerin doğru çıkması halinde Eylül ayında Frankfurt Motor Show fuarında aracın tanıtılacağı konuşuluyor. A class serisini anımsatan ama daha yüksek bir araç tasarımı olarak göze çarpan yeni model hatcback şeklinde tasarlanmış olarak tanıtıldı. Her zaman tasarımlarında keskin çizgiler kullanan firma bu kez daha kıvrımlı ve spor hatlara sahip olmak için bir tasarım yapmış görünüyor.

Standart şekilde sunulan GLA yeni nesil Mercedes sürümleri arasında yüksek teknolojisi ile dikkat çekiyor. Teknolojik tasarımlar ve panolar eklenmesi de beklenen model detayları ise henüz paylaşılmıyor. Aracın her zaman olduğu gibi paketlerinin olacağı da belirtildi. Paket içeriklerine göre üst paketlere geçildikçe 10.25 inç seviyesinde bir ekran performansının bile bulunacağı söyleniyor. Aracın büyük olacağını ve iç hacim olarak da memnun edeceğini belirten firma büyük olmasına karşılık yine de 7 koltuk bulunmayacağını da belirtti. Bu sayede daha konforlu bir Mercedes keyfinin yaşanması da bekleniyor.