Windows 7'den Vazgeçilemiyor

Windows 7'den Vazgeçilemiyor

sisteam 2 ay önce

        Windows 7'nin genişletilmiş destek aşaması sekiz ay içinde sona ermesine rağmen, kullanıcıların yaşlanmakta olan işletim sisteminden yükseltme yapmak için acele etmedikleri görülüyor.


        Analytics şirketi NetMarketShare'ın son rakamları , Windows 10'un pazar payı artmaya devam ederken, bunu daha yavaş bir şekilde yaptığını gösteriyor. Bu içinde 43,62 yüzde gitti mart nisan ayında 44,10 oranında. Ve Windows 7 reddettiğinde, bunu sadece yüzde 0,09'luk bir oranla yaptı - yüzde 36,52'den yüzde 36,43'e.

        Sadece Aralık ayında Windows 10 nihayet işletim sisteminin en popüler sürümü olmak için Windows 7'yi aştı. Şaşırtıcı bir şekilde, eski işletim sistemi Şubat ayında hafif bir büyüme yaşadı , ancak Microsoft istediği kadar hızlı olmasa da o zamandan beri düşüş gösteriyor.

        Windows 7 artık 14 Ocak 2020’de genişletilmiş güvenlik güncelleştirmeleri almayacak. Bu noktadan sonra, onları alan tek kullanıcılar, yüksek fiyatları ödemek isteyen iş ve eğitim müşterileri olacak .

        Daha fazla insanın Windows 10'a geçiş yapması için Microsoft geçen ay izniyle hatırlatmalar göndermeye başladı . Bunlar, Windows 7'nin son günlerine nasıl hazırlanacağınız konusunda tavsiyelerde bulunan ve insanları Windows 10'a yükseltmeye veya yeni bir PC satın almaya teşvik eden sayfalara bir bağlantı içerir.

        İşletmeler uzun süredir Windows 7'nin pazar payını bu kadar yüksek tutmaktan sorumluydu ve görünen o ki, tüm bilgisayar ağlarını yükseltmenin güçlüğü ve maliyeti birçok şirketin işletim sistemine bağlı kalmasına neden oluyor, ancak cihaz başına fiyat Ocak ayından sonra ESU alabiliyor Finansal olarak daha iyi bir seçenek arasında geçiş yapmak. Kuşkusuz birçoğu hala Windows 10'a güvenmeyen pek çok Windows 7 kullanıcısı var.