Windows 10'a Yerleşik Linux Çekirdeği Geliyor

Windows 10'a Yerleşik Linux Çekirdeği Geliyor

sisteam 4 ay önce

        Microsoft önderliğinde traditionalism önüne yerleştirilen eğer bugün tanınmaz olacağını Bill Gates . Bunun kanıtı, resmi blogunda yayınlanan bir yayında şirket, Windows 10’un, Haziran sonunda Microsoft Mağazasından indirilebilen bir Linux çekirdeği kazanacağını duyurdu.

        Bu yenilik, Microsoft'un Linux'u teknolojilerinde ilk kez benimsemesi değil: bu geçen yıl Azure Sphere ile birlikte geldi. Ancak, Windows'taki ilk tip durumdur. Microsoft ayrıca, ilk yayınlanan sürümün (4.19), Linux Vakfı tarafından yayımlanan çekirdeğin her yeni sürümüyle birlikte güncellenmesini sağlamıştır.

        Duyuruya göre, değişiklik işletim sisteminde yerleşik olan mevcut emülatörün yerine geçiyor ve bu da performans ve bellek yönetiminde iyi kazançlar sağlamalı. Ayrıca, çekirdek açık kaynak olacaktır, bu da Linux geliştirmeye daha aşina olan kullanıcıların kendi özel dağıtımlarını oluşturabilecekleri anlamına gelir.

        Bu haberler Microsoft’un Build 2019 etkinliğine katılımı sırasında yayınlandı ve kısa süre sonra şirketin Windows Terminal’i açıklamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti .