Whatsapp'tan Bomba Özellik

Whatsapp'tan Bomba Özellik

Seditor 3 ay önce

Popüler ve anlık mesajlaşma uygulaması olan whatsapp yeni bir özellikle gündemde yer alıyor. Bu özelliğe göre anlık mesajlaşma platformu olan whatsapp üzerinden bitcoin gönderimi ve alımı yapılabilecek.

Kripto para piyasalarında aktif bir şekilde faaliyet gösteren Zulu Republic adında bir blok zinciri kategorisi, oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden Bitcoin, Ethereum ve Litecoin işlemleri için yeni bir kanal açtığını ifade etti. Bu işlemlerin yapılabilmesi için açılan kanal, WhatsApp üzerinden ilk defa gerçekleştirilecek olan Bitcoin transfer etme ve bitcoin alma işlemleri yapılmasını sağlıyor.

Whatsapp'tan Yeni Bir Atak

Kripto para piyasasında yer alan en kıymetli ve en popüler birimi olan Bitcoin’in ve ona ek seçenek olan altcoinlerin yaygınlaşması ve duyurulması adına önemli bir atak yapıldı. Zulu Republic adında bir kripto para ve blok zinciri sistemi, WhatsApp’ta Bitcoin ve Litecoin hesap işlemlerinin yapılması adına atağa geçerek yeni bir kanal açtığını duyurdu.

Zulu Republic’in daha önceki dönemlerde SMS ve Facebook Messenger üzerinden de işlem yapma desteği sunduğu biliniyor. Bunlara ek olarak Lite.Im desteği ile WhatsApp üzerinden de aynı işlemlerin yapılması mümkün oluyor. Ancak söz konusu olan bu işlemlerin Facebook uygulamasıyla sunulan bir WhatsApp özelliği üzerinden gerçekleşmediği de kullanıcılar tarafından biliniyor. Günümüzde her şirket, dilediği gibi WhatsApp üzerinden kanal açma yetkisine sahip oluyor. Bunun gibi hizmetlere benzer şekilde hizmetler verilebiliyor. Genel olarak bakıldığında bu hizmet resmi olarak Facebook uygulaması tarafından sunulmuyor. Zulu Republic’in yeni hizmetini denemek isteyenler, verilen bağlantı linkine tıklayarak, açılan WhatsApp sayfası üzerinden gerekli talimatları takip edebiliyor. Sunulan bu farklı hizmet şimdilik sadece İngilizce ve İspanyolca dillerini destekliyor. Bitcoinle ilgilenenler bu işlemi whatsapp üzerinden online olarak yapabiliyor.