Temmuz Ayında Ücretsiz Olacak Olan PlayStation Plus Oyunları

Temmuz Ayında Ücretsiz Olacak Olan PlayStation Plus Oyunları

Seditor 3 hafta önce

Sony, PlayStation Plus abonelerine düzenli olarak her ay ücretsiz oyun sunuyor. Temmuz ayının yaklaşmasıyla aboneler heyecanlanmaya başladı ve sonunca PS ücretsiz sunulacak oyunları açıkladı. Oyunlar genel olarak bilinmedik oyunlardan oluşsa da aralara güzel, kaliteli ve pahalı oyunları da ücretsiz olarak vermektedir. Fakat Temmuz ayında verilen ücretsiz oyunlardan biri kullanıcıların tepkisine sebep olmuş durumda. Zaten PS kullanıcılarının %93'nün sahip olduğu oyunlardan biri olan futbol oyununun ücretsiz olarak sunulması sosyal medyada tepkiye sebep oldu.

PS'nin Temmuz Ayının Ücretsiz Oyunları

Temmuz ayında sadece iki oyun ücretsiz olarak sunulmuştur.

Horizon Chase Turbo: tek veya arkadaşınız ile oynama fırsatı veren araba yarışı oyunu Horizon Chase Turbo, görünüşüyle 90'ların atari oyunlarına benzemektedir. Birçok kişi görünüşüne rağmen oyunun çok iyi olduğunu söylerken, PS, Horizon Chase Turbo araba yarışı oyununun 5 Ağustos'a kadar ücretsiz bir şekilde abonelerine sunacağını açıkladı.

Pro Evolution Soccer 2019: PlayStation sahiplerinin genel olarak sahip olduğu oyunlardan biri olan PES 2019'da Temmuz ayının ücretsiz oyunları arasında yer aldı. Futbol sevenlerin ilk olarak satın aldığı oyunlardan biri olan PES2019'un ücretsiz olması PS sahiplerinin tepkisine sebep oldu. PS sahipleri genel olarak sahip olunan oyunun ücretsiz olmasına anlam veremedi.

Bu oyunları oynayabilmek için PlayStation Plus aboneliği olması gerekmektedir. Eğer PS 4 oyun konsoluna sahip iseniz ve PlayStation Plus abonesi olarak oyunları ücretsiz bir şekilde oynamak istiyorsanız öncelikle PlayStation Store'ye giriş yapmanız gerekiyor. PS Store'ye giriş içinde belli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Fiyatlar şu şekilde değişmektedir:

1 aylık: 24 TL

3 aylık: 75 TL

6 aylık: 180 TL olarak belirlenmiştir.