Spotify, Podcast'leri ve Şarkıları Birleştiren Çalma Listesini Test Ediyor

Spotify, Podcast'leri ve Şarkıları Birleştiren Çalma Listesini Test Ediyor

sisteam 2 ay önce

        Spotify çalışmalar şarkılarla serpiştirildiği podcast bölümleri bir çalma listesi oluşturun. Şimdilik, yenilikler test aşamasında: platform özelliği yalnızca belirli bir kullanıcı grubu için yayınladı.

        Çalma listesi, arabalarının içinde çok fazla zaman harcayan kullanıcılara yönelik olacak. "Günlük Yolculuğunuz" olarak adlandırılan bir radyo rolünü üstlenirdi - çoğu podcast bölümü haberi tartışırdı.

        Son yıllarda, Spotify yavaşça podcast'lere yatırım yapıyor - şirket henüz podcast'leri küratörlüğünü yapmak veya algoritmalarını kullanmak için kullanıcılara önermek için herhangi bir kaynak sunmadı. Ancak bu yıl şirket hareket etmeye başladı: Mart ayında, Spotify podcast'lere odaklanan üçüncü şirketini iki ay içinde satın aldı.

        Verge sitesi için Spotify testleri onayladı. “Her zaman yeni ürünleri ve deneyimleri test ediyoruz, ancak şu anda paylaşacak daha fazla haberimiz yok” dedi.

        Yeni çalma listesinin daha geniş Spotify izleyicilerine yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belli değil. Testlerde, çalma listesi önerileri Brezilya Portekizcesi. Bulunan podcast'lerden ikisi, ülkenin medyasına ait olan Kahvaltı ve Eldorado Expresso.

        Podcast şirketlerinin test edilmesi ve satın alınmasıyla - Gimlet Media, Anchor ve Parcast - Spotify'ın endüstri için hedefleri daha net şekillenmeye başlıyor. Devralmalar, Anchor'ın podcasting araçları kullanıcıların kendi podcast'lerini oluşturmalarına ve paylaşmalarına olanak sağladığı için Spotify'a akışta daha fazla mühimmat sağlıyor.

        Spotify'ın podcast girişimi başlatıldığında, bazı yaratıcıların ve dinleyicilerin platformla ilgili sorunları olmasına rağmen, piyasaya uzun süre hakim olan Apple Podcast'ler için doğrudan bir rakip olacak. Apple podcast'lerinde üstünlük elde etmek için Spotify, özelliğe odaklanmayı ve podcast keşfini geliştirmeyi planlıyor.