Seyahat Planlamasını Kolaylaştırmak İçin Yeni Google Travel Geliyor

Seyahat Planlamasını Kolaylaştırmak İçin Yeni Google Travel Geliyor

sisteam 2 ay önce

Zaten seyahat etmeye teşebbüs edenler, takvimi planlamanın, doğru konaklama yerlerini, yerel restoranları, iyi bir turist deneyimi yaşamak için gerekli diğer noktaların ne kadar zor ve stresli olduğunu biliyor. Bu sorunları tam olarak düşünen Google , 14 Eylül Salı günü, seyahat edenlerin bu uzun zamandır beklenen yolculuğun tüm yönlerini düzenlemelerine yardımcı olan yeni Google Seyahat'i duyurdu.

Bu mümkündür çünkü Travel, Google Uçuşlar, Otel Arama ve Google Gezileri gibi sistemleri tek bir yerde bir araya getirir, bu nedenle "Tokyo'daki oteller" veya "Vancouver" gibi terimleri basit bir şekilde arama, kişiye izin verir Planlamanız için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri, hepsi farklı kaynaklardan elde edin. Kullanıcı geziyi biçimlendirirken, onunla ilgili aramalar ve rezervasyonlar Geziler sekmesinde düzenlenecektir.


Elbette, her şeyi bir günde düzenleyebilmemiz nadiren olur, birkaç günden haftaya bir mola vermek gerekir. Normalde, bu duraklama, tüm mantığa ve araştırmanın arkasındaki fikrin unutulmasına neden olacak şekilde sona erer. Bunun olmasını önlemek için Google, Travel’ın tüm verileri kullanıcının Google hesabına kaydettiğini ve planlamanın en son aramalar, kaydedilen hedefler veya aranan uçuşlar ile tam olarak kaldığı noktadan itibaren yeniden başlatılmasını sağladığını söylüyor.

Yolcunun varış yeri hakkında çok fazla bilgisi yoksa, arama devi hala konumla ilgili raporlar sunar ve onunla ilgili seyahat verilerini sunar. Bu veriler hala günlük programlama ipuçlarını, seçilen otelin yakınındaki popüler restoranları ve konaklama süresince meydana gelecek olayları içerecektir. Tabii ki, Google Travel hala hava durumunu bildirir, böylece kullanıcı kötü hava şartlarına hazırlanabilir.