Nokia 1'e Beklenen Güncelleme Geliyor

Nokia 1'e Beklenen Güncelleme Geliyor

Seditor 3 hafta önce

Sahip olduğu küçük boyut ile akıllı telefon sektöründe çığır açan Nokia 1'e bugünden itibaren kullanıcıların büyük bir merakla beklediği Android 9 Pie güncellemesi geliyor. Akıllı telefon teknolojisinin oldukça yaygınlaşması ile birlikte artık herkes akıllı telefon kullanıyor. Telefonların boyutları bu anlamda geçmiş ile kıyaslandığında oldukça büyük bir artış gösterdiği görülüyor. Tamda bu noktada Nokia 1 sahip olduğu küçük boyut ile birçok kişiyi sevindirdiği görülüyor. Finlandiya merkezli Nokia firmasından bugün yapılan açıklama ile Nokia 1 modelinin Android 9 Pie güncellemesi alıyor olması Nokia 1 kullanıcılarını oldukça mutlu etmişe benziyor.

Akıllı Telefonlardan Beklenen Her Şey Nokia 1 Modelinde

Nokia 1 boyut olarak dünyanın en küçük akıllı telefonlarından biri olmasına rağmen sahip olduğu özellikler ve fiyatı ile birçok cep telefonu kullanıcının dikkatini çektiği görülüyor. Çünkü günümüzde akıllı telefonların boyutları büyüdükçe kullanım ve saklama gibi zorluklarda aynı derecede arttığı ve yoğun hayat temposunda kullanıcıların bu konuda oldukça şikâyetçi oldukları görülüyor.

Bu doğrultuda Nokia 1 4,5 inçlik ekranı, 1.1GHz Dört Çekirdekli MediaTek MT6737M İşlemcisi, 1 GB Ram ve 8 GB kendi depolama alanı, 28 GB'ye kadar hafıza kartı desteği, 5 MP arka 2 MP ön kamere özelliği, güncellenen Android 9 Pie Android sistemi ve uzun süreli kullanım ömrü olan 2150 mAh bataryası ile sizlere ihtiyacınız olan akıllı telefon deneyimi sunuyor. Bu sayede hem akıllı telefon kullanarak günlük ihtiyaçlarınızı karşılarken büyük ve karışık modellerde artık size zaman kaybettirmemiş oluyor. Nokia 1 dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de göstermiş olduğu satış grafiği ile sadelik ve küçüklüğün çekiciliğini günümüz akıllı telefon dünyasında tekrar getirdiği görülüyor.