Microsoft, yeni bir paket yönetimi hizmeti olan GitHub Package Registry'yi duyurdu

Microsoft, yeni bir paket yönetimi hizmeti olan GitHub Package Registry'yi duyurdu

sisteam 1 ay önce

    Microsoft bugün, geliştiricilerin kaynak kodlarının yanında genel ve özel paketler yayınlamalarına izin vermek için tasarlanmış GitHub Paket Kayıt Defteri olan GitHub için yeni bir paket yönetim hizmeti açıkladı.

    GitHub Paket Kayıt Defteri, npm, Maven, RubyGems, NuGet ve Docker ile uyumludur ve geliştiricilerin kodları için kullandıkları GitHub arabirimini kullanarak kendi paketlerini bulmalarına ve yayımlamalarına olanak tanır. Gelecekte daha fazla dil ve araç desteklenecektir.

    GitHub Ürün Yönetimi Direktörü Simina Pasat, “GitHub Paket Kayıt Defteri, genel paket yönetimi müşterileriyle uyumludur, bu nedenle paketleri seçtiğiniz araçlarla yayınlayabilirsiniz.” Diye açıklıyor. “Deponuz daha karmaşıksa, farklı türde birden fazla paket yayınlayabilirsiniz. Web kancalarıyla veya GitHub Eylemleriyle, yayınlama ve yayınlama sonrası iş akışlarınızı tamamen özelleştirebilirsiniz. ”

    Diğer avantajlar arasında çalışanlara hem kodlarını hem de paketlerini yönetmeleri için tek bir kimlik bilgisi seti verilmesine ihtiyaç duyulması ve bir dizi onaylanmış paket oluşturulmasını kolaylaştırması bulunmaktadır. Microsoft ayrıca geliştiricilere indirme istatistiklerini ve paketin GitHub'daki tüm geçmişine erişim sağlayacaktır.

    Microsoft hizmeti beta sürümünde başlatıyor.