Microsoft 2019 Geleceğin Ofisini sundu

Microsoft 2019 Geleceğin Ofisini sundu

sisteam 4 ay önce

    Microsoft'un çalışma vizyonunu en son gösterdiğinden bu yana birkaç yıl geçti ve bu yıl yeni bir video yayınlamak yerine, gazetecilere Redmond, Washington'daki 7.000 metrekarelik Envisioning Center çevresinde göstermişlerdi.

    Daha az CGI kullanıldığı için gösterilen teknoloji çok daha gerçekçi. Hala büyük ekranlar ve artırılmış gerçeklik kulaklıkları varken, yeniliğin çoğu yazılıma dayanıyordu, bu durumda esas olarak Akışkan Çerçevesi.

    Fluid Framework, belgeleri modüler bileşenlere böler ve daha sonra çeşitli şekillerde yeniden birleştirilebilir. Bu, örneğin Microsoft'un en son belgelerinizle ve diğer bilgilerle bir veri beslemesinde bir ana ekran oluşturmasına ve bileşenleri sürükleyip bırakarak birleştirmesine izin verdi. Aynı anda birden fazla kullanıcı işbirliği yapabilir ve Microsoft, AI'nın metni, fotoğrafları ve videoları tek bir stille birleştirdiğini hayal eder.

    Microsoft'taki Fluid Framework program yöneticisi Mike Morton “Temel mimari her türlü verinin tümünü işleyebilir” diye açıklıyor. “Ses veya video göstermedik… ama bunu destekleyecek temel bir teknoloji olduğunu kesinlikle söyleyeceğim.”

    Teknoloji açık olacak ve web ile bütünleşecekti, bu da Microsoft'un ötesine ulaşabileceği anlamına geliyordu.

    Bu vizyonu desteklemek için Microsoft, elbette Yüzey Hub'ı 2 gibi donanıma da bakıyor, aynı zamanda duvarları dokunmayı, kalemi ve ekranları destekleyen akıllı yüzeylere dönüştürmek için projeksiyon teknolojisini 100 noktalı Yüzey hub sensörleriyle birleştiren bir Yüzey Hub Duvarı ses girişi.

    Microsoft ayrıca, çalışanların belge ve Fluid Framework bileşenini üretebileceği, birleştirebileceği ve değiştirebileceği Surface Hub ve Surface Studio'nun bir karışımı olan yatay Surface Hub masa tarzı cihazları da hayal ediyor. Microsoft ayrıca Cortana'ya yardım eli ödünç vermeyi, toplantıları düzenlemeyi, düzenlemeyi ve yazmayı, ilgili belgeleri önermeyi ve genellikle dijital sekreteriniz olarak hareket etmeyi öngörmektedir.

    Envisioning Center'ı yöneten Anton Andrews, “Çalıştığımız dünya gerçekten çok hızlı bir şekilde gerçekten çarpıcı değişimler geçiriyor” diyor.