Mark Zuckerberg'in Facebook F8'deki Sunumundan 5 Ana Başlık

Mark Zuckerberg'in Facebook F8'deki Sunumundan 5 Ana Başlık

sisteam 2 ay önce

        F8 Facebook Geliştirici Konferansı , Instagram , Messenger ve WhatsApp'ta yapılan değişiklikleri anons ederek geliştiricileri ve kullanıcıları şaşırttı . Salı günkü açılış konuşmasında (30), Facebook CEO'su Mark Zuckerberg de güvenlik konusuna dikkat çekti.

        Konuşmasına "geleceğin özel olduğunu" ve bunun Facebook'un mesajlaşma uygulamalarına bağlı olduğunu söyleyerek başladı. Zuckerberg ayrıca, Cambridge Analytica danışmanlığı ile verilerin yanlış paylaşılması konusundaki tartışmadan bu yana, Facebook için endişe verici bir konu olan sosyal medyadaki kullanıcıların gizliliğini ele alma fırsatı buldu.

        Facebook daha sonra sosyal ağlarında yapılan güncellemeleri ve Oculus Quest ve Rift S sanal gerçeklik kulaklıklarıyla ilgili haberleri açıkladı: WhatsApp en basit güncellemeyi aldı: Facebook konuşmacı Portalı WhatsApp görüntülü aramalarını destekleyecek ve geçecek şifreleme ile saymak için.

Gruplara ve Etkinliklere daha fazla dikkat

        Mart ayında, Facebook haber akışını en aza indirmeye başlayacağını söyledi. O zaman, hiçbir ayrıntı açıklanmadı, ancak şimdi şirketin ne anlama geldiğini biliyoruz: Zuckerberg tarafından "FB5" adlı bir güncellemede, Facebook, Gruplar ve Etkinlikler'i vurgulayacak, belirgin bir grup rehberi ve sizin gruplarınızın kişisel beslemesini oluşturacak katılmaktadır.

        Grup etkileşimi seçenekleri, Facebook'un diğer bölümlerine göz atarken de görünecektir. Yeniden tasarlama, insanların sosyal çevrelerini genişletmelerine yardımcı olmalıdır. Bulunduğunuz yere yakın olayları bulmak için daha kolay bir yol sunmanın yanı sıra, ortak bir şeye sahip olan yabancıları (okul veya işveren gibi) bağlayan Yeni Arkadaşlarla Tanış adlı bir özellik içerir.

        başvuruları Android ve iOS kademeli yükseltme alıyorsanız. Web sürümü önümüzdeki aylarda yenilenecek.

        Sosyal ağ ayrıca kamera arayüzünü güncelleyecek ve test gibi geleneksel fotoğrafların ve videoların ötesinde içerik paylaşımını kolaylaştıran yeni bir "Yapı Modu" ekleyecektir. Instagram aynı zamanda insanların uygulama içindeki ürünleri satın almalarını, sanatçılara, sporculara ve diğer yaratıcılara ve işletmelere açmasına izin veren bir özelliği genişletiyor.
        Facebook, haber akışını uygulamanın kenarlarına doğru itiyor, ancak aynı zamanda Messenger, insanların arkadaşlarına yetişebilmesi için yeniden şekilleniyor. Kullanıcılar durum mesajlarını tanımlayabilir veya fotoğrafları ağlarındaki kişilerle paylaşabilir.
        Genel olarak, Messenger büyük bir güncelleme alıyor. İOS'ta akıllı telefonunuzda daha az yer kaplamak için yeniden tasarlandı - yeni sürümde mevcut boyutunun yaklaşık% 20'si olan 30 MB var. Messenger'ı masaüstünde kullanıyorsanız, artık tarayıcı sekmenizde tutmanıza gerek yok - Facebook bu yıldan sonra masaüstü uygulamalarını başlatıyor.

Facebook aşk tanrısı olacak

        Facebook, Arkadaşlığın 14'ten fazla ülkeye yayıldığını ve tam olarak beklenenleri yapan "Secret Crush" adında yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı : Facebook arkadaşlarınıza dayanarak gizli bir ezilme listesi oluşturabilirsiniz. İsimlerini yazıp sıralayın, ikisi maç hakkında uyarılır.

        Ayrıca, platform sosyal ağdaki profillerini de karıştırmaz. Arkadaş olarak eklediğiniz hiçbir bilgi Facebook profilinizde veya arkadaşlarınıza bildirim olarak görünmez.