Linkedin Iş Arayanlar Için Anında Iş Uyarısı Oluşturacak

Linkedin Iş Arayanlar Için Anında Iş Uyarısı Oluşturacak

sisteam 2 ay önce

Platformunda 20 milyon iş ilanına ulaştıktan sonra, LinkedIn (14) Salı günü yaptığı açıklamada, işe alım yapanlar ve adaylar için araçlarını entegre edeceğini ve güncelleyeceğini açıkladı.

İş arayan kullanıcılar için, LinkedIn güncellemesi anında bir iş uyarısı sağlayacaktır. Bu nedenle, potansiyel adaylar profillerine uyan yeni açılan boş pozisyonlar hakkında bildirim alırlar. LinkedIn ayrıca Jobs ana sayfası için yeni bir tasarım yarattı - değişiklik, akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden platforma erişenler tarafından daha çok hissedilecek.


İşe alımın "cephesinde", LinkedIn Jobs, Recruiter ve Pipeline Builder platformları yönetim, reklam sunumu ve şirketin adayla olan etkileşimini içeren diğer adımları kolaylaştıracak şekilde birleştirilecektir.

Mevcut LinkedIn platform arayüzü İşler

LinkedIn'in getirdiği yeni özellikler, adayların akıllı telefonu kullanma şeklinin giderek artmasına bağlı. Şirket, pozisyonlar için daha hızlı başvuruda bulunan adayların iş bulma ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirtti.

Ürünün başkan yardımcısı John Jersin, "Bu, daha iyi adaylar, daha iyi işler ve daha fazla kişiselleştirme anlamına gelecektir." Dedi. Bu araçların bütünleştirilmesinin neden bu kadar uzun sürdüğü sorulduğunda, yükseltmenin, teknoloji geliştikçe beklentilerin nasıl geliştiğinin bir sonucu olduğunu söyledi. "Yapay zekadaki gelişmeler stratejiyi artırdı ve bütün bunları bütünleştirerek, birbirimizden daha iyi öğrenebileceğimiz anlamına gelir."

Beş yıl önce, LinkedIn platformunda "yalnızca" 300.000 iş buldu. Şu anda şirket, 600 milyon kullanıcısının haftada 25 milyon iş başvurusunda bulunduğunu görüyor.

LinkedIn'in bu yıl dördüncü çeyrekte yüzde 27 artışla 6.4 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor.