Köşeleri Yuvarlatılmış Windows Geri Dönüyor

Köşeleri Yuvarlatılmış Windows Geri Dönüyor

sisteam 2 ay önce

        Gelecek yıl Windows 10'un kullanıcı arayüzünün biraz daha az sivri hale geldiğini görebiliyordu. Microsoft'un Fluent Design görsel revizyonu, firmanın uygulama ve servislerinin birçoğuna yol açmıştır ve gelecekte köşeleri yuvarlatılmış Windows, Xbox, Office ve diğer ürünlere götürmektedir.

        Windows Central’ın kıdemli editörü Zac Bowden, yeniden tasarlanmış UI’nın ilk sürümünü gösteren, Windows 10 20H1 önizleme yapısında test edilen kıvrımlı köşeleri olan bir ekran görüntüsünü tweetledi .

        Microsoft'un şimdi indirilebilen yeni Chromium destekli Edge tarayıcısı, sekmeleri için kıvrımlı köşeler kullanıyor, bu nedenle şirketin bu görünümü işletim sisteminin çoğunda genişletmeye çalıştığı anlaşılıyor.

        Bowden'in görevine verilen cevapların büyük çoğunluğuna dayanarak, çoğu insan tasarım değişikliğinin hayranı değil. “Tanrım hayır, önceki temiz görünüyordu. Bunu sevdim. Bu çirkin. Gri tonları, kaba gölge, köşeler. Tanrım, ”bir kullanıcı yazdı.

        Windows 8'e kadar, Microsoft bir ölçüde köşeleri yuvarlatıyordu. Planla ilerlemeye devam edeceğini ve gelecek yıl değişikliği eklediğini varsayarsak, Windows 7, Vista ve XP döneminden bir görünüme döneceğimiz anlaşılıyor.

        Yuvarlak köşelere ek olarak, 20H1 güncellemesindeki bir başka Akıcı Tasarım değişikliği de, daha iyi uygulama entegrasyonu gibi bazı fonksiyonel geliştirmeler alabilen Windows Dosya Gezgini'nin bir yenilemesi olduğu söyleniyor .

        Windows 10 20H1'in gelecek yılın ilk yarısında herkese yayılması bekleniyor.