iPhone 11 ve iPhone 11 Max üçlü kamera alıyor

iPhone 11 ve iPhone 11 Max üçlü kamera alıyor

sisteam 1 ay önce

Yeni iPhone modelleri 2019 sonbaharında bekleniyor olabilir. Bu haftanın başında, Japonya'dan gelecek iki iPhone hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Kesin adı henüz bilinmemekle birlikte, iPhone 11 ve iPhone 11 Max olabilir.

Üçlü kameralı yeni iPhone modelleri

iPhone 11

    Japon Macotakara sitesi her iki akıllı telefonun da OLED ekrana sahip olacağını açıkladı. Modellerden birine 6.1 inç ekran, diğerine 6.5 inç ekran geliyor. Her iki iPhone 11 cihazının da üçlü kamera kurulumu olacak, siteye güvenilir Çinli tedarikçiler bildirmiştir.

    6.1-inç OLED modeli için boyut olarak daha yakın olan IPhone XR ile daha iPhone XS . Yeni tanıtılan Galaxy S10 da aynı format ekrana sahip. Şu anki en üst model olan iPhone XS Max 6.5 inçlik bir ekrana sahip, bu da yeni üst model olan iPhone 11 Max'e benziyor. Her iki model de yeni kamera sistemi ile ilgili olan geçen yıla göre biraz daha kalınlaşıyor.

    Apple'ın yeni modellerinde üç arka kamera kullanacağı uzun süredir konuşuldu . Ancak yakın zamana kadar, tasarım hakkında çok az şey biliniyordu. Bununla birlikte, fotoğraflar geçtiğimiz ay birkaç kez su yüzüne çıktı, bu da Apple'ın çok özel bir üçgen kamera kurulumunu seçtiğini gösteriyor. Flaş hafifçe üstüne yerleştirilmiş. Bütün oldukça asimetrik görünüyor, ancak bu gerçek tasarım gibi görünüyor.

    Macotakara'ya göre, her iki yeni iPhone 11 akıllı telefon da bu üçlü kamera sistemine sahip olacak. Bu arada, bu daha önceki raporlarla tutarsız. Bu yılın başlarında, Wall Street Journal üç yeni iPhone 2019 modelinden bahseden bir makale yayınladı. Sadece bir tanesi güncellenmiş üçlü kamera sistemine sahip olacaktı, iPhone XI Max .

    Ayrıca, çift kameralı iki model tanıtılacak. En ucuz iPhone, iPhone XR'nin yerine geçecek şekilde OLED ekran yerine LCD ekranla donatılıyor. 2020'den itibaren, tüm Apple akıllı telefonları WSJ'ye göre bir OLED ekrana sahip olacak.

    Ayrıca, iPhone 11, Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro ile zaten mevcut olan bir özellik olan ters kablosuz şarj desteği de sunacak . Son olarak, yeni Apple telefonları Lighning kablosu için bir USB Tip-C ve bir adet 18W USB-C şarj cihazı ile birlikte geliyor.

    Daha önceki söylentiler, bataryanın önemli bir gelişmesinden bahsediyor, üst model için 4.000 mAh bataryadan bahsediyor. Karşılaştırma için, iPhone XS Max 3.174mAh bataryaya sahip. Bir süre önce haberler de Apple iOS 13'ün karanlık bir modda olacağı ortaya çıktı . Bu gecelik, akşamları ekrana bakmayı daha keyifli hale getiriyor ve aynı zamanda çok daha fazla enerji tasarrufu sağlayacak.