Instagram Platformda Satışa Sunulan Ürünleri Tanıtmak Için @shop Kanalını Başlattı

Instagram Platformda Satışa Sunulan Ürünleri Tanıtmak Için @shop Kanalını Başlattı

sisteam 2 ay önce

Sosyal ağlar insanların yaşamlarında gittikçe daha fazla yer kazandıkça, bu platformlar giderek daha fazla esir rollerini iyileştirmekte ve sunmaktadır. Bunun kanıtı, kısa bir süre önce Checkout'u (doğrudan uygulamadan ürün satın almayı mümkün kılan bir özellik) tanıtan Instagram olan ve şimdi sosyal ağın sanal mağaza hesabını başlatarak çevrimiçi alışveriş çözümlerinde bir adım öne geçtiğidir. resmi: shop.


Görünüşe göre, dünyanın dört bir yanında bulunan farklı moda, güzellik ve yaşam tarzı markalarını göstermek ve sunmak niyetiyle mağaza profili açıldı. HuffPost'a gönderilen açıklamada, uygulama kanalın bir tür "küçük işletmelerin ve arkalarındaki yaratıcıların kutlanması" olduğunu belirtti. Ayrıca, bu sayfada yayınlanan içeriğin tamamen alıcı topluluğun tercihlerine dayanacağını açıkladı. Instagram


Cuma gecesi (10) itibariyle, mağazanın 13 yayını ve yaklaşık 37.000 takipçisi vardı. Burada bayan izleyiciye yönelik çantalar, güzellik ürünleri, diğerleri arasında bulabilirsiniz. Bir uygulama temsilcisi HuffPost'a, markaların hesaplarında görünmek için ödeme yapamayacağını çünkü tamamen topluluk trendlerine dayanacağını söyledi.


Bu hesabın diğer bir ilginç noktası, yayınların, her bir marka, ürün hakkında bilgi veren ve kuruculardan alıntılar yapan alt başlıklara sahip olmasıdır. Instagram'ın moda ortaklıkları direktörü Eva Chen, Moda İşi web sitesine, alışveriş yapmaktan hoşlanan insanların, potansiyel müşterileri tükettikleri için ekranda görüntülenen ürünlerin arkasındaki hikayeleri okumaktan ve dinlemekten zevk aldığını açıkladı daha fazla ilgi çekmek.


Yine de, @shop'un markalar için bir çeşit sanal vitrin olmasına rağmen, sosyal bir ağ hesabı olmaya devam ettiğini ve bu nedenle insanların insan hikayelerini duymak istediklerini söylüyor. Aynı zamanda 1 milyondan fazla takipçisi olan Instagram'ın da etkileyicisi olan Chen, aynı zamanda @shop'un hedef kitlesinin 20'li ve 30'lu yaşlarda kadın olduğunu söyledi. Böylece, esas olarak, markalarını ve pazarını Instagram aracılığıyla inşa eden şirketleri vurgulamak için arkadaşça bir tonu ve kaderi olacağını söyledi.


Canaltech'in belirlediği gibi, mağazaya herhangi bir ortamdan erişilebilir - uygulama üzerinden ya da web üzerinden. Ancak, her bir ürün için satın alma bağlantıları yalnızca mobil uygulamada görüntüleniyor, tarayıcılarda Instagram'da (en azından) görünmüyor. Bu bağlantılar, kullanıcıları burada açıklanan ürünü satın alabilecekleri mağazaların resmi sayfalarına yönlendirir.