Instagram, Aşı karşıtı içeriği engelleyecek

Instagram, Aşı karşıtı içeriği engelleyecek

sisteam 4 ay önce

    Bu Perşembe günü Instagram , şirketin, engellenecek içerikteki bir sonraki adımının komplo teorilerini ya da aşı karşıtı hareketi savunan diğer yayınları yayınlayan yayınlar olduğunu duyurdu.

    Yeni kural şimdiden hemen başlıyor ve sosyal ağ artık arama sonuçlarında görüntülenmiyor ya da hashtag sayfalarında, platformun hali hazırda olduğu gibi, anti-aşı hareketi ile bir bağlantısı olanları kullandı. kendiliğinden alevlenmeyi ve ilaçların satışını öneren ilanlar yapar.

    Bununla birlikte, Instagram'ın aşılar hakkında kötü konuşan herhangi bir yazıyı otomatik olarak silmeyeceğini ve yalnızca bilimin yanlış tanıtılması olan içeriği engelleyeceğini vurgulamak önemlidir. Örneğin, "aşıların otizme yol açtığını" bildirirseniz, posta engellenir, ancak "X aşısı bana olumsuz bir tepki veriyorsa" gönderirseniz, yayın yalnızca kullanıcı bir kişiyi ifade ettiği için normal olarak devam eder. yanıltıcı bilgilerin paylaşılması.

    Farklı posta tipleri arasındaki bu ayrım, Facebook'un zaten yapıldığı gibi yapılacak ve aynı zamanda şirketin Dünya Sağlık Örgütü tarafından hangi aşıların sorunlu olduğunu belirlemek için yapılan aşılar hakkındaki bilimsel olarak yanlış bilgilerle ilgili verileri kullanacaktır.

    Henüz uygulama tarihi bulunmayan Instagram tarafından önerilen bir başka çözüm de, kullanıcılar aşılar hakkında içerik aradıklarında görünecekleri bir sosyal ağ uygulaması açılır penceresi oluşturmaktır. konu.

    Her ne kadar platform, aşı önleme gruplarının sayfalarını kaldırmayacak olsa da, önlem platformun en büyük sorunlarından birine son vermeli: aşıların tehlikeleri konusunda ikna etmeye çalışan içerik bulmak çok kolay ve konuyla ilgili herhangi bir arama yapıldı. aşı ile ilgili "normal" kayıtlardan daha fazla komplo teorisi ve yanlış bilgi.

    Karar, Facebook'un (Instagram şirket sahibi), suçiçeği ve kızamık gibi yeniden ortaya çıkmasına neden olan bazı hastalıkların yeniden ortaya çıkmasına neden olan aşı önleyici komploların yayılmasını önlemek için harekete geçmesi yönünde baskı yapıldı.