Google Timelapse, Dünya’nın 35 yılda nasıl değiştiğini gösteriyor

Google Timelapse, Dünya’nın 35 yılda nasıl değiştiğini gösteriyor

sisteam 4 ay önce

Teknolojiden biraz yardım almadan dünya yüzeyindeki değişimlere ayak uydurmak imkansızdır. bir fikir edinmek için, Columbia Buzulunun çekilmek ve Brezilya'da ormanlık bölgelerde endüstriyel genişleme sadece adam tarafından uyarılan olayların bazıları ve şimdi interaktif harita ile saniyeler içinde hangi özetlenmiş ve görüntülenebilir

Bu Perşembe (25), şirket arama haritasının genişlediğini açıkladı. Artık kullanıcılar, Dünya üzerindeki son 35 yıllık değişime ayak uydurabilecekler. Google tarafından yakalanan süre 1984 - 2018 arasındadır.

Timelapse, dünya genelinde küresel ve yerel ölçekte gözlemlere izin vermektedir. Petabyte ölçekli coğrafi analiz için Google bulut platformu olan Google Earth Engine ile şirket, Timelapse'ı oluşturan 35 küresel görüntüyü oluşturmak için 15 milyondan fazla uydu görüntüsünü birleştirmeyi başardı.


Uydu görüntüleri, ABD Jeolojik Etüt / NASA Landsat ve Avrupa Sentinel'in programlarından geliyor. CREATE Lab, Timelapse'ın etkileşimli ve sömürülebilir olmasını sağlamak için Time Machine video teknolojisi kullanıldı.

Platformda kullanıcılar Dubai'deki Palm Adaları'nın ortaya çıkışını, Alaska'daki Columbia Buzulu'nun geri çekilmesini ve Las Vegas , Nevada'nın kentsel yayılımını keşfederler . Brezilya’da meydana gelen değişiklikleri göstermek için Google, Minas Gerais’te Rio Doce ve Jequitinhonha Vadisi gibi görüntüleri analiz etti.


Bu perşembe güncellemesiyle birlikte, akıllı telefonlar ve tabletler şimdi Timelapse tarafından destekleniyor. Şirket, Böylece "nerede olursanız olun, küresel veri kümesini keşfedebilirsiniz " dedi.

Geçtiğimiz hafta, Google ayrıca sanal bir anıt turuna izin veren Açık Miras platformunu genişletti . O zamandan beri, kullanıcılar ABD'deki Thomas Jefferson Anıtı gibi 13 ülkede 30 yeni alanı keşfedebilir; Yunanistan'daki Apollon Tapınağı; Vietnam'daki Tu Duc'un Mezarı; ve Mexico City Katedrali.