Google, Arabalar İçin Android Sürümü Yayımladı

Google, Arabalar İçin Android Sürümü Yayımladı

sisteam 4 ay önce

        Google Android tabanlı işletim sistemi araçlarda odaklanmış açık kaynak yayınladı. Android Automotive OS adı verilen bu ürün, 2017 yılında piyasaya sürüldü, böylece şirket merkezi bilgi ve eğlence içeren araçlar için işletim sistemi seçenekleri sunabildi. Slash Gear web sitesindeki bilgilere göre, şirket işletim sistemini gelecek hafta başlayacak geliştiricilerin etkinliği olan Google I / O sırasında yayınlayacak.

        Sistem, sadece navigasyon için neyin gerekli olduğunu gösteren, araba kontrol paneline özel bir şekilde bir akıllı telefon arayüzü sunan bir platform oluşturmanıza olanak sağlar. Ayrıca sürüş sırasında navigasyona yardımcı olmak için daha büyük, daha görünür düğmeler oluşturur.

        Teknolojiyi kullanan ilk otomobil, Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni piyasaya sürülen bir elektrikli otomobil olan Polestar 2 olacak, ancak şirket sistemi eklemek için Volvo ve Audi ile ortaklıklar kurduğunu açıkladı.

        Kontrol paneline ek olarak, bir akıllı telefon bağlantısına ihtiyaç duymadan, ses tanıma ve Google Play uygulamalarına erişime sahiptir. Arabalar, konsolun merkezinde 11 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip olacak. Kullanıcı, cihazı cebinden çıkarmak zorunda kalmadan, akıllı telefonunun bazı işlevlerini kontrol edecektir.

        Android tabanlı sistem, yalnızca Google'ın uygulamalarının kontrol edilmesine izin vermez, Waze ve Spotify gibi diğer programlar da kullanımdan ödün vermeden organik olarak ekrana uyarlanabilir.

        Şirketler, Polestar 2'nin hala Google teknolojisi için bir deney olarak niş bir model olacağına inanıyor. Şirket, bu sistemin Google I / O’da nelerle uğraştığını daha ayrıntılı olarak sunmalıdır.