Facebook'tan Oculus Connect Tarihi

Facebook'tan Oculus Connect Tarihi

Seditor 1 ay önce

Facebook tarafından yapılan en son açıklamaya göre Oculus Connect 6'nın tarihi net olarak paylaşıldı. Duyuru detaylarına göre 25-26 Eylül tarihlerinde yapılması bekleniyor. Ayrıca bir başka açıklama da Apex Legend firmasından geldi. Firmanın da Respawn Entertainment tarafından çıkarılan bir FPS oyununun da yer alacağı açıklamalar arasına eklendi.

Californiya'da Yapılması

Senenin oldukça yoğun geçmesinden sonra 25-26 Eylül tarihlerinde Oculus Connect 6. kez Kaliforniya'da düzenleniyor. Oculus açısından sene değerlendirildiğinde genelde yüksek maliyet gerektiren oyunlar ve kullanıcılarının isteklerinin yerine getirilmesi konusunda adımların atıldığı gözler önüne seriliyor. Rifts S ve buna benzer sürümlerin de ortaya çıkarılması senenin daha da hareketlenmesine neden oldu. Bunun için Oculus Connect'in yapılması sene boyunca benzer amaçlara hizmet edecek olan firmanın imkanları daha iyi değerlendirmesi açısından oldukça yararlı olacağı benziyor.

Firma tarafından yapılan açıklamalara göre Oculus Connect daha iyi ürünlerin ortaya çıkması ve gelişim sağlamak açısından bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Resmi siteden yapılan açıklama beklentilerin daha da fazla olmasına neden olacak gibi görünüyor. Sanal gerçekliğe daha iyi imkanlar ile ulaşım sağlanması için de bir olanak olarak görülen etkinlik şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Facebook tarafından gizli bir şekilde yürütülen sanal gerçeklik uygulaması hakkında çok fazla bilgi olmaması da merakın daha fazla olmasına neden oldu. Geliştirici firmalar arasında da çekişmeli bir durumun olması bekleniyor. Çünkü Facebook sanal gerçeklik söz konusu olduğunda çok az kişinin erişim hakkının olduğu bir sistem ile çalışıyor. Etkinliklerde yapılacak olan faaliyetlerde ana faaliyet olarak ise FPS oyununun yer alacağı açıklandı. Bunun için meraklılar tarafından ve katılımcılar arasında yaşanacak olan merak unsuru Eylül ayına kadar devam edecek gibi görünüyor.