Facebook artık doğum günlerini Hikayelerle kutlayabiliyor

Facebook artık doğum günlerini Hikayelerle kutlayabiliyor

sisteam 3 ay önce

        Bugün Facebook kullanıcıları için yeni bir özellik başlattı (9): Sosyal ağ hayranları, arkadaşlarının doğum günlerini Facebook Stories'in canlı yayınları ile kutlayabilecekler.

        Özellikler doğum günü beslemelerinde sıkça gördüğümüzlerle aynıdır: sanal kartlar, bir veya başka animasyon içeren mesajlar, fotoğraflar ve videolar. Aradaki fark, feed'de bu yayınların kalıcı olduğu halde, Stories'de 24 saat içinde kaybolmalarıdır.        "İnsanlar her zaman arkadaşlarıyla bağlantı kurmak ve doğum günleri gibi önemli anları kutlamak için Facebook'a geldi. Bugün, dünya çapında Doğum Günü Hikayeleri yayıyoruz - büyük gününüzü kutlamak için bir Hikayeye arkadaşlarınız, aileniz ve herkesin dijital doğum günü kartları, fotoğraflar veya videolar ekleyebilmeleri için bir yol, "diyor Jehan Damji, Facebook Ürün Yöneticisi . “Sonuç, görsel, akılda kalıcı, etkileşimli ve eğlenceli olan mutlu bir hatıra mesajıdır - dünyanın neresinde olursa olsun, sizin için önemli olan herkesten kişiselleştirilmiş bir doğum günü kartı almak gibi” diyor.

        Yeni özelliği kullanmak için doğum günü bildirimine dokunmanız, bir fotoğraf veya kısa bir video çekmeniz veya yüklemeniz ya da ağın sanal kartlarından birini kullanmanız yeterlidir; hemen bir arkadaşınızın doğum günü hikayesine bir sunum oluşturarak bir mesaj eklenecektir. bunun için özel multimedya.