Dünyanın İkinci En Büyük Karanlık Web Pazarını Ele Geçirildi

Dünyanın İkinci En Büyük Karanlık Web Pazarını Ele Geçirildi

sisteam 4 ay önce

        Alman makamlarının önderliğindeki çaba, üç şüphelinin tutuklanmasına ve yaklaşık iki yıl süren bir soruşturmanın sonucuna yol açtı. Polis ayrıca 550.000 Avro’dan (615.000 $) fazla paraya, birden fazla araca, bilgisayara, veri deposuna ve “6 haneli tutarlarda kripto para birimleri Bitcoin ve Monero’ya” el koydu. “ABD’de“ iki kişi daha tutuklandı. en çok satan narkotik tedarikçileri. ”

        Adalet Bakanlığı , FBI, DEA, ABD Posta Muayene Servisi ve IRS de dahil olmak üzere tüm dünyadaki kolluk kuvvetleri arasında koordine bir çaba , dünyanın en büyük ikinci karanlık web pazarının ele geçirilmesine ve çeşitli tutuklamalara neden oldu.

        Europol, Wall Street Market'in 1.15 milyondan fazla müşteri hesabına ve 5.400'den fazla kayıtlı satıcısına sahip olduğunu söyledi. Piyasa çalışanlarının, satış değerlerinin yüzde iki ila altı arasında komisyon ödemeleri aldığı bildirildi.

        Wall Street Market'teki satıcılar, narkotik, sahte belgeler ve bilgisayar korsanlığı yazılımları dahil olmak üzere çeşitli yasadışı ürünler sattı.

        Şüpheliler parasal araçları aklamak için komplo kurmak, kontrol altındaki maddeleri dağıtmak için dağıtım ve komplo kurmakla suçlanıyorlar.

        Wall Street Market, nöbetten önce zaten belaya girdi. Nisan ayı başlarında, site yöneticilerinin yaklaşık 11 milyon dolarlık kullanıcı fonunun çalındığı bir çıkış hilesi başlattıkları bildiriliyor.

        Yetkililer aynı zamanda Silkkitie (Valhalla Pazarı olarak da bilinir) adı verilen başka bir pazarı da ele geçirdi. 2013 yılından beri faaliyette olan site, en eski ve en iyi bilinen Tor ticaret sitelerinden biriydi. Europol, Silkkitie'nin “bu yılın başlarında” kapatıldığını ve bazı satıcılarının Wall Street Market gibi diğer sitelere gitmelerini sağladığını söyledi.