Dijital Dünya

Dijital Dünya

sisteam 4 ay önce

        Geçen her gün bizi daha fazla bağlantıya sokmamıza yol açan yeni teknolojiler, trendler ve çözümler ile karşı karşıyayız, değil mi? Dijital dünyadaki yaşamın eğitiminizi uzatabileceğini söylesem ne olur? Hayır, uzaktan eğitim birkaç yıldır gerçek oldu. Şimdi mezuniyet törenini görme şeklini değiştirecek vaatlerle MEC'in içeri girme sırası geldi. Üniversite mezuniyetinde aldığın diploma pipetini hatırlıyor musun? Günleri numaralandırılmış olabilir - ancak aramızda hiçbir şey yapmadı.

        Eğitim sektörü ile harmanlayan yenilik, 2021'in ilk çeyreğine kadar üniversitelerde uygulanması gereken Dijital Diploma'yı ifade ediyor. Buradaki fikir, diplomaların daha kolay erişilebilir olmasını sağlamaktır. bilgileri doğrulaması gereken her vatandaş ve şirkete Örneğin, profesyonelin kimlik belgesini (EG, OAB, CREA, CFM, vb.) Tanımlama belgesini yapmadan önce bugün şahsen veya telefonla verileri kontrol etmesi gereken sınıf varlıkları için bir rahatlama olacaktır.

        Bu hoş bir devrimdir, doktorun ofisine gidin ve profesyonelin diplomasını kendi akıllı telefonunuzla doğrulayın ve gerçekten hizmet ettiği alanda uzman olup olmadığını görün. Şimdi zaman hakkında konuşalım; Bugün bir diploma verilmeden çok uzun sürdüğü için, bazı durumlarda kursiyerlerin ortak adaletten kaynaklarla gelmeleri ve genel yarışmaya katılabilmeleri için derece harmanlama kanıtı talep etmeleri istenmektedir. Diplomanın şimdi derhal verilebileceğini hayal edin. Güzel değil mi? Bekleyeceğim kadar.

        Dijital Diplomayı vermenin şartı, ICP-Brezilya standardındaki Sertifikalar ile dijital olarak imzalanması, Yasal Geçerlilik, Bütünlük ve dijital belgelerin reddedilmemesi anlamına gelmesidir. Diplomalara ek olarak, Milli Eğitim Bakanlığı (315 ve 330/2018 ve 554/2019), akademik koleksiyonunun (315/2018 kararnamesi) ve kayıt defterinin (1095 sayılı kararname) sayısallaştırma sürecini başlatma fırsatına sahip olacak. 2018). Dijital ortama dönüştürülmüş çok sayıda belge ve en büyük yararlanıcı biziz. Ayrıca, Yükseköğretim Kurumlarının (HEI'lerin) tüm koleksiyona dijital erişime sahip olacaklarından dolayı kutlayacak çok şeyleri olduğunu da belirtmekte fayda var - belgelerin çoğu ömür boyu saklanıyor.

        Dijitalleşme ve dijital dönüşüm ile birlikte birçok süreç bürokrasiyi geliştirir ve azaltır. Diğer meseleler, dijital kaygı ve altyapı gibi fiziki belgelerle ve Genel Veri Koruma Yasası (LGPD) gibi sektöre özel mevzuatla eski endişelerin yerini almalıdır. Ancak bu başka bir gündeme tabidir.