Coolpad'dan Yeni Telefon

Coolpad'dan Yeni Telefon

Seditor 2 ay önce

Çin telefon üreticilerinden Coolpad, yeni üretimini yaptığı ve amiral gemisi olarak trend yapacağını düşündüğü Coolpad Legacy'yi piyasaya sürdü. Akıllı telefon kullanıcıları ve meraklıları için yeni bir alternatif olacak bu telefon fiyat özelliğiyle de çok konuşulacağa ve tutulacağa benziyor. İlk duyumlara göre fiyatının 130 dolar olacağı söylenen Coolpad Legacy için normal bir telefon özelliklerine sahip olduğu söyleniyor.

Coolpad'in Uygun Fiyatlı Yeni Telefonu

Adı uzun süredir ekonomik fiyatlı akıllı telefon üretimiyle gündeme gelen Çin'li telefon üreticisi Coolpad, üretim çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Coolpad üretimini yaptığı bu telefonu için amiral gemisi tabirini kullansa da telefonun işlevleri telefonu amiral gemisi olarak nitelendirmek için pek de uygun görülmüyor. Şimdilerde üretilmiş olan akıllı telefonlara bakıldığında birçok eksiği görünen Coolpad Legacy, diğer telefonların seviyesinden düşük oluşuyla dikkat çekiyor.

Coolpad Legacy Özellikleri

Telefonun özelliklerine bakıldığında Android 9 işlemcinin kullanıldığı göze çarpıyor. Ekran tercihinde ise 6.36 inç Full HD artı çözünürlüklü bir ekran kullanılıyor. 3 GB RAM ile tasarlanan telefon işlemci olarak ise Snapdragon 450 kullanıyor. 32 GB hafızaya sahip olan telefon, ek hafıza kartı desteğini ise 128 GB harici kartla sağlıyor. 4000 mah kapasiteli bir batarya kullanan telefonda bir adet 13 megapiksel ön kamera ve arka tarafında 2 kameraya yer veriliyor. Arka kısımda ise parmak okuyucu sensör bulunuyor. Telefonun özellikleri detaylı olarak incelendiğinde telefonun beklentileri karşılayabileceğini ancak üretici firma olan Coolpad'in açıkladığı gibi bir amiral gemisi düzeyinde olmadığı anlaşılıyor. Ancak fiyat bilgisi ile kıyaslamak gerekirse, bu telefonun özelliklerinde olan farklı marka telefonlardan fiyatının çok daha uygun olduğu görülüyor. Bu telefonu satın almak isteyenler için telefonun 790 lira civarında olduğu edinilen bilgiler arasında yer alıyor.