Chrome Yakında Karanlık Modda, Karanlık Temalara Sahip Siteleri Gösterecek

Chrome Yakında Karanlık Modda, Karanlık Temalara Sahip Siteleri Gösterecek

sisteam 2 ay önce

        Tarayıcı sekmeleri ve Chrome 74 menüleri için karanlık modun açıklanmasından sonra Google , Perşembe günü (2) Perşembe günü yaptığı açıklamada, "renk tercihi düzeninin" yakında yayınlanacağını ve böylece üçüncü taraf sitelerin Chrome desteği sağlayabileceğini söyledi özellik.

        Bu, web sitelerinin karanlık modu alacak stilleri ayarlayabileceği anlamına gelir; örneğin beyaz bir arka planı siyaha dönüştürebilirler. Böylece kullanıcı renk desenini değiştirdiğinde, değişiklik sitede otomatik olarak etkinleştirilecektir.

        Karanlık mod, cihazın ekranının parlaklığını azaltmak için yazılım renk desenini değiştirir. Bu özellik, kullanıcı deneyimini düşük ışıklı ortamlarda daha keyifli hale getirir ve gece kullanımı için idealdir (çoğu kişi buna "gece modu" özelliği de denir). Şu anda, Chrome'un karanlık modu "taklit eden" bir uzantısı da vardır : seçenek en iyi tarayıcı sekmesini ve son açılan sekmeleri karartır - ancak diğer siteler renk desenlerini değiştirmez.

        Google reklamı tarayıcı geliştirme ekibi tarafından yapıldı. Şimdilik, kaynak geliştirme aşamasında. Daha önce, Google, karanlık modun akıllı telefonlar ve tabletler için Android Q işletim sisteminde yerel olarak kullanılabileceğini onayladı.

        Aynı renk özelliği, Apple tarafından MacOS Mojave'da Safari 12.1'in gelmesiyle ortaya çıktı. 14 Mayıs'ta Mozilla , Firefox 67 kullanıcıları için de seçenek sunacak: "Renk tercihi şeması" nın nasıl çalıştığını kontrol edin: