Apple Tarafından Üretilecek Yeni Macbook Pro Üretimi İçin FCC'den Onay

Apple Tarafından Üretilecek Yeni Macbook Pro Üretimi İçin FCC'den Onay

Seditor 2 hafta önce

Teknoloji deyince akla ilk gelen firmalardan biri olan Apple'ın yakın bir tarihte Avrasya Ekonomi Komisyonu’na kaydını yaptırdığı A2159 model numarasına sahip Macbook Pro'nun üretimi için FCC'den (Federal İletişim Komisyonu) onay çıktığı öne sürüldü. Bu konuda son zamanlarda farklı söylentiler bulunuyor. Fakat bu söylentiler henüz açıklık kazanmış durumda değil.

A2159 Model Numaralı MacBook Pro

Apple, geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde bazı MacBook Pro'lar için güncelleme yayınlamıştı. Ancak detayları yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlayan A2159, Apple’ın Mayıs ayında MacBook Pro’lar için yayınladığı güncelleme içerisinde yer almayan bir model. Ayrıca A2159 model numaralı bu yeni cihazın teknik özellikleri ve tasarımı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bir Reddit kullanıcısı tarafından, piyasaya çıkacağı söylenen modelin piyasada bulunan 13 inçlik MacBook Pro modelinin yenilenmiş bir versiyonu olduğu şeklinde bir yorum yapıldı. Diğer söylentilere göre ise Apple, Mayıs ayı içerisinde güncellemesini yapmadığı ve Touch Bar bulunmayan 13 inç boyutundaki MacBook Pro için yakın zamanda bir güncelleme yayınlayacak. Hatta, MacBook Pro’ya ait 13 inç boyutundaki bu yeni modelin, 2017 yılından bu yana herhangi bir güncelleme almadığı da bilinen bir diğer gerçek.

16 İnç Boyutunda Yeni MacBook Pro Çıkacak mı?

Pek çok üründe olduğu gibi MacBook Pro konusunda oldukça iddialı modeller çıkartan Apple, her an kullanıcılara büyük bir sürpriz yaparak tasarım ve boyut olarak farklı bir modeli piyasaya sürebilir. Hatta kulislere göre Apple, 16 inç boyutunda büyük ekranlı bir MacBook Pro üretimi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Fakat FCC’de yayınlanmış olan son belgeden anlaşıldığı üzere böyle bir cihazın üretilmesi şimdilik söz konusu değil.