Apple patentledi, Ekran Boyunca Gömülü Dokunmatik Alana Sahip

Apple patentledi, Ekran Boyunca Gömülü Dokunmatik Alana Sahip

sisteam 4 ay önce

        Apple , 2017 yılında iPhone X'in piyasaya sürülmesiyle , şirkete göre, biyometri ile kimlik doğrulama işlemini dijital okumaktan daha fazla güvenlikle yapan Face ID'nin geldiğini duyurdu. Daha sonra, cihazın kilidinin açılması için TrueDepth kamerasının kullanımı uyarlanması, sadece yüz tanıma ile sayılan, dijital okumak için bir düğmeden gelen cihazlarında dijital bir okuyucuya olan ihtiyacı ortadan kaldırmıştır.

        Ancak, diğer üreticilerin modellerini izleyerek Apple, Touch ID'yi geri getirmekle ilgilenebilir. Söylenti, Cupertino şirketi tarafından sunulan ve 30 Salı günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisinde bulunan iki patentten geldi.

        Birincisi, " Giriş Yüzeylerinin Biyometrik Görüntüleme Yöntemleri " olarak adlandırılan , bir yüzey üzerinde belirli bir şekilde titreşen ve tüm ekranı bir ölçü okuyucusuna dönüştüren bir akustik transdüser sistemini açıklar. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi:

        " Akustik dalgaların mekansal demodülasyonu ile akustik görüntüleme sistemi " adı verilen ikinci patent, birincisine çok benzeyen bir teknik göstermektedir. İki transdüser seti, yüzeye temas edecek şekilde konumlandırılarak parmak izi algılamasına ve görüntü üretimine yol açan elektrik sinyalleri üretilir.

Bir patent kaydının, projenin aslında hayata geçirileceğini garanti etmediğini hatırlamaya değer. Bu nedenle, Apple'ın gelecek sürümlerinde özelliğin geldiğine dair hiçbir bilgi bulunmamakla birlikte, şirketin pazar trendlerini görmezden gelmediğini ve her iki Face ID yüz tanıma özelliğini sayan iPhone'ları aniden görebildiğini görmek ilginçtir. dokunma kimliği parmak izlerinin yanı sıra - yalnızca yerleşik ekranla bu kez.