900 milyondan fazla bilgisayar Windows 10 kullanıyor

900 milyondan fazla bilgisayar Windows 10 kullanıyor

sisteam 3 ay önce
        Şirketin geliştiricilere bir dizi yeni özellik getirdiği bir Microsoft etkinliği olan Build 2019 sırasında etkileyici bir sayı ortaya çıkardı: dünya çapında 900 milyondan fazla bilgisayar Windows 10'u bir işletim sistemi olarak kullanıyor.

        Bilgiler, şirketin Mart ayından bu yana Windows 10 çalıştıran 800 milyon bilgisayarın işaretini bulduğunu açıklamasından bu yana çok büyük bir büyüme gösterdiğini gösteriyor.

        Şirkete göre, veriler Forrester Research tarafından sağlandı - ticari uygulamalar için teknoloji danışmanlık şirketi - ve Microsoft’un kendisi değil, mevcut sayı ile Mart’ta yayımlanan rakam arasındaki farkı açıklayabilir.

        Slayt, önümüzdeki üç yıl içinde, dünyadaki kişisel bilgisayarların çoğunun Windows 10'da çalışacağını ve ayrıca kullanıcıları sistemi seçmeye iten temel nedenlerin sunduğu daha fazla güvenlik olduğunu gösteriyor. Windows'un diğer sürümleri.

        Ve sayılar Microsoft’un abartı değildir: Netmarketshare’e göre, Windows 10 kullanıcılarının sayısı yalnızca Windows 7’den daha büyük değil aynı zamanda iki işletim sisteminin de kullanıcı sayısı arasında artan bir boşluk var. Dünyada en çok kullanılan Windows.

        Şimdilik, bu verileri resmi olarak almamalısınız, ancak elbette Windows 10, yakın zamanda bitmemesi gereken bir büyüme ivmesi yaşıyor ve Microsoft'un Windows kullanarak 1 milyar bilgisayarın işaretine ulaşması muhtemel